Home Minimalizm Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

przez Marcin Pawelec
Pozbyć się książek?

W życiu każdego minimalisty przychodzi ten czas, że musi zmierzyć się z największym wyzwaniem, z największym lękiem i jednocześnie ze swoim wielkim przywiązaniem. Dla mnie były to książki, a jak wszyscy wiemy – książek się nie wyrzuca … podobno 🙂 Co w takim razie zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Co prawda do „pozbycia” się książek dorastałem długo i tak na prawdę dalej się tego uczę, ale udało mi się zmniejszyć moją bibliotekę o jakieś 20 razy. I nie wiem czy takie rozwiązanie będzie dla każdego dobre, ale dziś chciałbym się z tobą podzielić moimi przemyśleniami.

Książki które miałem podzieliłem na 3 kategorie:

  • Książki, z którymi nie chcę mieć już nic do czynienia.
  • Książki, które mogą kogoś ucieszyć.
  • Książki, które chcę zostawić przy sobie (na razie).

O wszystkim opowiadam w poniższym wideo, które mam nadzieję zainspiruje Was do spojrzenia na Waszą bibliotekę nieco bardziej … świadomie 🙂 Zapraszam.

Jak pozbyć się książek?

Dodatkowo w tym wpisie chciałbym serdecznie podziękować jeszcze raz Ludwikowi z bloga Świat według Ludwika. Book Tour o którym mowa w filmie to pomysł, który pojawił się na mojej drodze dosłownie dzień po stwierdzeniu że chcę zrobić ten materiał. Myślę że to małe wzbogacenie, które dodatkowo zainspiruje Was do innego patrzenia na książki.

No i na koniec – serdecznie Was zapraszam do podzielenia się swoimi doświadczeniami, związanymi z książkami w życiu minimalisty. Napiszcie do nas komentarz – jest to dla nas na prawdę ważne 🙂

Wszystkiego Wspaniałego!
MP

0 komentarz
1

Może Ci się spodoba

Skomentuj

* Zostawiając komentarz zgadzasz się z postanowieniami Polityki Prywatności oraz Regulaminu.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka m.in. do analizy ruchu. Więcej w Polityce Prywatności. Akceptuj Więcej

Polityka Prywatności