Home Minimalizm MINIMALISTYCZNY KWESTIONARIUSZ

MINIMALISTYCZNY KWESTIONARIUSZ

przez Marcin Pawelec

Opracowaliśmy pewien przyjemny kwestionariusz, który sprawdza, jaki poziom minimalizmu osiągnąłeś na dzień dzisiejszy. W jakim stopniu przejąłeś kontrolę nad swoim życiem, a nad czym możesz jeszcze popracować. Ważne jest żebyś nie budował/a w sobie presji z tytułu wyników – one mają być tylko drogowskazem. Otrzymanie punktu za odpowiedź jest tylko oparta o nasze przemyślenia i przekonania, z którymi masz prawo się nie zgadzać.

  1. Kwestionariusz nie ma charakteru naukowego.
  2. Bądź całkowicie szczery. Wyniki są tylko dla Ciebie.
  3. Nie buduj w sobie żadnej presji w kwestii wyniku. To nie jest na ocenę.
  4. Świadomość jest dobra. Jeśli kwestionariusz pomoże Ci odpowiedzieć sobie na jakieś pytania to będzie dla Ciebie korzyść.
  5. TAK oznacza – zgadzam się z twierdzeniem (w odniesieniu do mojego życia)
    NIE oznacza – nie zgadzam się z twierdzeniem (w odniesieniu do mojego życia)

Poniżej znajdziesz pytania – jest ich 36. Część może wydać Ci się ogólna lub niekonkretna, ale zależało nam na tym żebyście dokonali samodzielnej interpretacji i odnieśli je do własnego życia. Po odpowiedzeniu na wszystkie wyświetli Ci się informacja z wynikiem. Nasz subiektywny opis znajdziesz pod spodem.
Zapraszamy!MINIMALISTYCZNY KWESTIONARIUSZ

Warning: Undefined array key "correct_answer_logic" in /usr/home/dimmu/domains/niecomniej.pl/public_html/wp-content/plugins/quiz-master-next/php/classes/class-qmn-quiz-manager.php on line 451

A teraz kiedy znasz swój wynik – zapraszamy Cię do analizy – mamy nadzieję że nasze sugestie Ci pomogą. Pamiętaj, że nie ma złych wyników i niezależnie ile punktów wyświetlił Ci nasz kwestionariusz – świetnie Ci idzie. W końcu wejście na ścieżkę to często największe wyzwanie 🙂 .

1 – 9 pkt.
Jesteś na samym początku drogi. Czytaj i ucz się. Poszukuj odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują. To w jakim kierunku pójdzie Twoje życie zależy tylko od Ciebie. Nie próbuj zmieniać wszystkiego naraz. Metoda małych kroków sprawdzi się najlepiej.

10 – 18 pkt.
Dopiero rozpoczynasz zmiany. Już pewnie wiesz, że przejęcie kontroli nad swoim życiem nie jest proste, ale pierwszy krok masz już za sobą. Przeanalizuj punkt po punkcie, z czego jesteś zadowolony i co możesz jeszcze poprawić, i potraktuj to jako piękną przygodę.

19 –27 pkt.
Wydaje się, że idziesz w dobrym kierunku. Skup się na robieniu małych kroków. Zastanów się, co najbardziej utrudnia Ci przejęcie kontroli nad swoim życiem i zajmij się tym jednym aspektem. Często jest to praca, konkretna osoba, presja. Przemyśl to.

28 – 36 pkt.
Jesteś mistrzem świata w minimalistycznym życiu. Jako mistrz świata, wiesz…, że nie ma to znaczenia. Wiesz, że z nikim nie musisz rywalizować, a Twoje życie należy tylko do Ciebie. Ciesz się słońcem i deszczem. Żyj jak lubisz. Nie buduj w sobie presji.


Jeśli masz ochotę podzielić się swoim wynikiem lub przemyśleniem – zostaw komentarz.
Dziękujemy!

WW & MP

6 komentarzy
3

Może Ci się spodoba

6 komentarzy

Zosia 8 września 2019 - 22:23

Jejku, jak ja się z Wami bardzo zgadzam, jak bardzo chciałabym mieć mniej różnych rzeczy wokół, jak bardzo ich namiar mi ciąży i niestety jak bardzo frustruje i paraliżuje w działaniu narzucana sobie presja i brak konsekwencji w robieniu „małych kroków”. Piszcie więcej. Dobrze się czyta, trudniej się myśli o sobie ale o Was zawsze najcieplej!😳

Odpowiedz
Marcin Pawelec 9 września 2019 - 17:09

Cześć Zosia 😀 Super że chcesz, bo jak to mówią, chcieć to móc. Pamiętam jak do „sprzątania” zabierałem się pierwszy raz, najbardziej pomogła mi strategia – jedna przestrzeń na raz. Nawet nie cała szafa na raz, a tylko jedna półka, jedna szuflada, jedno najmniejsze pudełeczko. I jak znajdziesz na początku w każdej z tych przestrzeni choć jedną rzecz, z którą postanowisz się rozstać, nie będziesz mogła przestać 🙂
Daj znać jako poszło. Trzymam Kciuki 🙂

Odpowiedz
Daria 7 października 2019 - 15:16

Fajna rada z tą przestrzenią (jedna na raz do sprzątania). Spróbuję 🙂

Odpowiedz
Marcin Pawelec 7 października 2019 - 15:31

Cieszę się 🙂 Powodzenia i trzymam kciuki 🙂

Odpowiedz
Paweł 12 lutego 2020 - 18:12

Wyszło, że jestem minimalistycznym mistrzem świata ☺
Ale byłem nim już wtedy, kiedy nawet nie znałem tego terminu.

Odpowiedz
Marcin Pawelec 13 lutego 2020 - 11:09

Gratuluję Paweł 🙂
To z ciekawości – zmieniło się coś u Ciebie odkąd poznałeś ten termin?

Odpowiedz

Skomentuj

* Zostawiając komentarz zgadzasz się z postanowieniami Polityki Prywatności oraz Regulaminu.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka m.in. do analizy ruchu. Więcej w Polityce Prywatności. Akceptuj Więcej

Polityka Prywatności